Fascynujące, zabytkowe Palermo z tajemniczymi zaułkami i ciekawym życiem nocnym, bizantyjskie mozaiki katedry w Monreale, wulkaniczne wyspy i piękna przyroda rezerwatu Zingaro, a także złociste, piaszczyste plaże w Mondello i Balestrate, oraz skąpane w chmurach Erice, to tylko niektóre z wielu atrakcji północnej i zachodniej części Sycylii.

Zapraszam na wycieczki po Sycylii. Proponuję następujące programy:

 

IMG_5145_polNazywam się Irena Zielińska-Onorato. Od 25 lat mieszkam w Palermo, jestem zawodowym pilotem i w zgodzie z moim osobistym zamiłowaniem od kilku lat zajmuję się pilotażem grup przyjazdowych z Polski oraz oprowadzaniem turystów po mieście, które posiada w sobie dużo uroku, przesyconego tradycją zadumy nad tworzącą się nieprzerwanie historią.

Dla turysty miasto to labirynt ulic i zaułków z zachwycającą atmosferą, egzotyką wędrownych sprzedawców, dzielnic markowych sklepów oraz płynacym wzdłuz ulic tłumem mieszkańców i turystów. Turystom przybywającym do Palermo indywidualnie oferuję pomoc przy rezerwacji noclegów oraz porady dotyczące korzystania z kolei oraz innej komunikacji miejskiej.

 

Zrzut ekranu 2016-08-08 o 11.40.34

Od wielu lat mieszkam w USA i często odwiedzam Europę. W 2012 roku po raz pierwszy poleciałam na Sycylię. Moją przewodniczką po tym pięknym zakątku świata była Irena Zielińska Onorato. Irena wykazała się dużą wiedzą o architekturze i sztuce tego regionu. Była profesjonalna i kompetentna, i bardzo mnie ujęła swoim zapałem i entuzjazmem oraz cierpliwością w odpowiedzi na moje pytania. Zawsze chętnie polecam moim znajomym tę fantastyczną przewodniczkę.

Maryla Sikora, Oak Park, Illinois

Byłyśmy z koleżankami na Sycylii w maju i koniecznie chciałyśmy zdobyć Etnę, a oprócz tego zobaczyć Palermo i najciekawsze miejsca w zachodniej części wyspy. Pani Irenka zaproponowała nam dwie przemyślane trasy: opowiadała nam o historii, geografii, botanice wyspy, a także o zwyczajach i stylu życia Sycylijczyków. Niestrudzenie odpowiadała na pytania, przygotowała dla nas niespodzianki w trakcie zwiedzania. Zachwyciłyśmy się wyspą również dlatego, że tak pięknie i barwnie ją nam przedstawiała. Byłyśmy naprawdę zadowolone. Polecam usługi pani Irenki!

Małgorzata, Inowrocław

Jako przedstawicielka agencji turystycznej od kilku lat korzystam z usług pani Ireny i wysyłam do niej swoich klientów. Wracają zachwyceni profesjonalizmem, wiedzą, ale również ogromną otwartością i serdecznością pani Ireny. Wiedza, dyplomy i licencje, które posiada, to nie wszystko. Ważne jest też serce włożone w to co się robi - a tak właśnie z sercem pracuje pani Irena. Zawsze można na nią liczyć. Często zdarzają się wypowiedzi, że przy pani Irenie klienci czuli się jak przy dobrym przyjacielu, z którym  znają się od lat. Chociaż turyści rzadko poświęcaja czas, aby podzielić się po powrocie swoimi uwagami, inaczej jest w przypadku pani Ireny, tak urzeka swoją wiedzą i osobą, że sami piszą i dzwonią, aby podzielić się swoimi wrażeniami. Chciałabym, aby było więcej takich serdecznych profesjonallistów w branży.
Małgorzata Ulinowska