Księżycowe widoki na szczycie wulkanu Etna, wspaniała przyroda rezerwatu Gole Alcantara, urzekające miasta na czele z Tarominą, wspaniałe barokowe zabytki Katanii i Syrakuz, a przede wszystkim najcieplejsza woda u wybrzeży całej Sycylii, to wybrane zalety południowo-wschodniej części wyspy.

Zapraszam na wycieczki po najciekawszych miejscach tej części Sycylii. Oto moja oferta:

  • Pilotowanie wycieczek jednodniowych i objazdowych po Sycylii dla turystów indywidualnych i grup zorganizowanych;
  • Organizowanie wakacji alternatywnych w strukturach agroturystycznych, które przewidują: kursy kuchni sycylijskiej, spotkania z folklorem sycylijskim, tańce i piosenki, nauka języka włoskiego i sycylijskiego, kursy sommelierskie i degustacja win sycylijskich, wycieczki w miejsca nieznane turystyce masowej.
  • Transfery z i na lotnisko;
  • Serwis tłumacza podczas kongresów i spotkań zawodowych;
  • Opracowywanie tras tematycznych do zwiedzania Sycylii;
  • Organizowanie i opracowywanie tras dla pielgrzymek;
  • Kontakty z przewoźnikami i hotelarzami lokalnymi;
  • Organizowanie noclegów i wyżywienia;
  • Organizowanie wczasów indywidualnych;
  • Pośrednictwo w wynajmowaniu apartamentów i willi na Sycylii.

Nazywam się Teresa Nawara. Mieszkam na Sycylii od 35 lat, a od 27 lat zajmuję się oprowadzaniem grup zorganizowanych i turystów indywidualnych po najciekawszych miejscach Sycylii. Mieszkam w Katanii, więc moim “terytorium pracy” jest głównie Sycylia wschodnia i południowa. Wycieczki, które prowadzę nie są standardowe. Staram się, aby moi goście dowiedzieli się jak najwięcej o realiach życia na Sycylii, o mafii, o Sycylijczykach, o historii, a przy okazji poznali i zwiedzili mnóstwo zabytków i ciekawostek archeologicznych na wyspie. Nie brakuje też emocji na zboczach Etny, czy w wąwozie Alcantara, a wycieczka na Wyspy Liparyjskie, to jak zanurzenie się na jeden dzień w bajkowych klimatach. Mam świetnie opracowane programy pielgrzymkowe. Znam miejsca, gdzie można tanio zjeść wyśmienite przysmaki kuchni sycylijskiej. Moja wiedza i doświadczenie mają służyć turystom, aby wrócili do Polski bogatsi o niezapomniane wrażenia i zakochani w tej cudownej i legendarnej wyspie.

 

Zrzut ekranu 2016-08-08 o 11.40.34

Wspaniała wycieczka! Sycylia piękna. Widoki, przyroda, niesamowite wulkany, trzy morza: Środziemne, Jońskie i Tyrreńskie. Możliwość chodzenia po wulkanach, zaglądanie do kraterów (Etna, Vulcano). No i niesamowita architektura: Taormina, Syrakuzy, Katania, Agrigento, Erice, Palermo, Monreale. Bardzo urozmaicony i ciekawy program, uwzględniający potrzeby i oczekiwania wszystkich zainteresowanych krajem. Fantastyczna pani Teresa, nasza pilotka - kobieta z pasją, poczuciem humoru, opiekuńcza i pefekcyjnie zorganizowana i przygotowana. Zarażała nas swoją miłością do Sycylii, opowieściami o niej, książkami i filmami. Słowem – wycieczka niezwykła.

Barbara Strzałka

Byłam z rodziną uczestnikami wycieczki na Sycylię – zwiedziliśmy Taorminę, Syrakuzy, Modikę i Etnę. Żaden przewodnik, a i kilka łącznie (które przeczytałam, przygotowując się do wycieczki) nie dały nam wiedzy takiej, jak nasza pilotka – Teresa Nawara. Opocz ciekawostek dotyczących historii wyspy, ruin, aktywności Etny, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących ludności, mentalności Sycylijczyków, którzy różnią się mentalnie od Włochów z Półwyspu. Nasza pilotka z radością zdradziła ciekawe przepisy kulinarne, do dzis wg jej rad przygotowuję bakłażany i owoce morza. Wróciliśmy z kuflikami, oliwkami w doniczce, czekoladkami wykonywanymi ręcznie w Modice – cieszę naszą pamięć o tych kilkunastu dniach na goracej wyspie. No i ten smak prawdziwej eko czekolady! To dzięki naszej pilotce Teresie, wybieramy się ponownie w tamte strony z grupę przyjaciół, tym razem w okresie wrzesień-październik. Zamierzamy zatrudnić panią Teresę Nawarę prywatnie jako skarbnicę wiedzy o Sycylii. Przewodniki zostawiamy w domu, pani Teresa wystarczy nam za wszystkie książki i internety. A, że jest ona Polką, żoną Sycylijczyka, to i włoskiego znac nie trzeba. Jej wiedza o wyspie wystarczy na kilkanaście pobytów!

I. Blecharz

To był niezapomniany czerwcowy tydzień na Sycylii. Moc atrakcji i duża dawka fantastycznych informacji. Pani Teresa towarzyszyła nam podczas wyjazdu firmowego. Swoją wiedzą, profesjonalizmem, elastycznością i nietuzinkowym poczuciem humoru stworzyła niesamowitą atmosferę w grupie. Mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości będziemy miały okazję współpracować przy kolejnych projektach.

Anna Kruk